Przejdź do głównej zawartości

Zaniedbania prowadzą do klęski

Nie zwlekaj ani chwili z tym co masz do zrobienia! Ta pierwsza niewinna zwłoka prowadzi do drugiej, potem do trzeciej itd. Każdej kolejnej zwłoce ulegamy łatwiej, ponieważ zakosztowaliśmy słodyczy lenistwa ;) W efekcie podejmujemy działania za późno lub rezygnujemy w połowie drogi prowadzącej do celu, bo wydaje nam się zadanie zbyt trudne.

W ten właśnie sposób wyrabiamy w sobie zły nawyk - nawyk ZANIEDBANIA. Nawyk ten podstępnie wzrasta, zatruwa naszą wolę i nakłania nas do zaprzestania działania. Nie robimy tego co powinnismy wykonać TERAZ, celowo odkładamy sprawy na POTEM i w efekcie mamy niezrealizowane cele i zadania dnia codziennego.
Jak pracować nad sobą, by nie ulegać słodkiemu lenistwu?
Gdy masz wiele rzeczy do zrobienia, śmiało i spokojnie zacznij od jednej, tak jakbyś nic więcej nie miał do zrobienia - tylko tą jedną rzecz. Po tym ćwiczeniu bez trudu sięgniesz po kolejne zadanie.

Zaniedbanie jest jak kornik w drzewie, niezauważalnie od środka narusza nasz rozwój osobisty. Zaniedbanie niszczy "ziarno" z którego miały wyrosnąć cnotliwe nawyki oraz niszczy to co udało nam się do tej pory wartościowego "wyhodować". Dlatego musisz stale opierać się pokusie ZANIEDBANIA. Odkładając sprawy na później, nie wypełniając codziennych zadań prowadzących do "sukcesu" - nie doczekasz się "sukcesu"!

Dotyczy to każdej sfery życia. Dotyczy modlitwy, dotyczy obowiązków w domu, dotyczy budowania biznesu itd. Zaniedbanie może wkraść się wszędzie i zakłócić Twój rozwój duchowy i osobisty.
Dlatego co masz do zrobienia zrób TERAZ!

Popularne posty z tego bloga

Pokora warunkiem zdrowego rozwoju osobistego

Pokora czym ona właściwie jest? Wiemy już, że jest najskuteczniejszą bronią przeciw PYSZE, ale jak to tak na prawdę jest? Dojrzałość duchowa objawia się tym, że mamy pokorne serca. Szczytem rozwoju osobistego jest bycie pokornym. Pokora nie ma  nic współnego z patrzeniem z pogardą na siebie czy dostrzeganiem w sobie samym negatywnych cech. Na czym, więc polega dobrze rozumiana pokora? Pokora nie przeciwstawia się poczuciu własnej wartości czy szacunku do samego siebie, ale wywyższaniu się ponad wszystko i wszystkich. We współczesnej psychologii określana bywa jako ( samo)akceptacja. "Poznanie siebie prowadzi do miłości i akceptacji. Poznanie wypływa z uświadomienia sobie tego, co jest wewnątrz nas i poza nami, tego, co tworzy nas od środka i od zewnątrz. W tym kontekście słuszne wydaje się stwierdzenie, że „poznanie byłoby pozbawione treści, gdyby jego motywem nie byłoby zainteresowanie. Istnieje wiele warstw poznania; poznanie, które jest aspektem miłości, nie ogranic

5 języków miłości - wyrażenia afirmatywne / Gary Chapman

Typy osobowości: CHOLERYK

Choleryk najlepszy jest w: - dziedzinach gdzie potrzeba autorytetu i silnej kontroli - pracach wymagających szybkich decyzji - sprawach, gdzie jest potrzebne natychmiastowe działanie uwieńczone rezultatem MOCNE STRONY OSOBOWOŚCI Choleryk to urodzony przywódca, dynamiczny i aktywny, nieodparta potrzeba zmian, musi korygować błędy, silna wola i zdecydowanie, nie ulega wzruszeniom, trudno go zniechęcić, niezależny i samowystarczalny, wzbudza zaufanie, wszystkim pokieruje Jako rodzic  sprawuje sprężyste kierownictwo, ustala cele, pobudza rodzinę do działania, zna właściwą odpowiedź, organizuje życie rodzinne W pracy ukierunkowany na cel, dostrzega praktyczne rozwiązania, szybki w działaniu, rozdziela pracę, kładzie nacisk na wydajność, realizuje cele, dodaje innym bodźca, opozycja pobudza go do działania. Ogarnia całokształt, jest dobrym organizatorem. Jako przyjaciel  niezbyt odczuwa potrzebę przyjaźni, pracuje dla potrzeb grupy, przewodzi i organizuje, zazwyczaj ma rację